-A +A

Sākums/Par mums

Par mums

Meklējiet tiešsaistē filmas, TV šovus, mūziku, e-grāmatas, videospēles un sporta pārraides - legāli, ātri un vienkārši.

 

Legāla satura meklēšana tiešsaistē var būt sarežģīta. Daudzas mājaslapas, kurās ievietots nelegāls saturs, izskatās ļoti līdzīgas legālajām mājaslapām, lai Jūs nevarētu saskatīt atšķirības starp to, kas ir legāls un kas nav. Eiropas līmeņa pētījumi liecina, ka daudzi Eiropas Savienības iedzīvotāji nezina, kur internetā meklēt legālas digitālā satura vietnes. Piemēram, tikai puse aptaujāto atzīst, ka zina, kur legāli lejuplādēt TV seriālus.

 

Tāpēc mēs izveidojām portālu Ņem droši!, kurā meklēt legālo saturu ir viegli un ātri, nodrošinot vienotu piekļuvi legāla satura mājaslapām Latvijā. 

 

Portālu uztur Kultūras ministrija un tajā var atrast mājaslapas, kuras tiešsaistē piedāvā digitālo saturu (mūziku, filmas un televīziju, e-grāmatas, videospēles un sporta pārraides) un kuras atbilstoši Kultūras ministrijas noteiktajiem kritērijiem var tikt uzskatītas par legālām.

Ņem droši! arī sniedz pārskatu par legālā satura pakalpojumu sniedzējiem Latvijā. Portālā atrodama gan iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem noderīga informācija, tostarp arī statistika.

 

Portālā Ņem droši! iekļauta informācija par digitālā satura pakalpojumu sniedzējiem, kas saņēmuši nepieciešamās autortiesību un blakustiesību subjektu atļaujas digitālā satura izplatīšanai tiešsaistē un kuru mājaslapas atbilst šādiem kritērijiem:

1) piedāvātais saturs par atlīdzību vai bez tās ir pieejams Latvijas teritorijā jebkuram interneta lietotājam (netiks iekļauts, piemēram, saturs, ko piedāvā tikai bibliotēkās vai skolās);

2) mājaslapu uztur Latvijā vai citā valstī dibināts komersants vai organizācija;

3) ir izturēta Google pārredzamības atskaites (Google Transparency Report) pārbaude (tiks vērtēts saņemto ziņojumu skaits);

4) ir iespēja izmantot drošus interneta pirkumu risinājumus (ja saturs pieejams par maksu);

5) saturs pieejams jebkurā laikā pēc pieprasījuma (šo kritēriju nepiemēro TV tiešraidēm internetā).

Portālā neiekļauj mājaslapas, kurās apkopots lietotāju radīts/augšupielādēts saturs.

Kas mēs esam?

 

Kultūras ministrija ir Latvijas Republikas valsts pārvaldes institūcija, kas veido un koordinē valsts kultūrpolitiku, tai skaitā autortiesību un blakustiesību jomā.


Laipni lūdzam! Ienāciet, aplūkojiet un atklājiet!Jaunākās ziņas18/07/2019

Pēc anonīma ziedojuma īsteno kampaņu portāla „Ņem droši!” popularizēšanai

Saņemot privātpersonas ziedojumu, Kultūras ministrija un biedrība „Par legālu satu...

Lasīt vairāk

02/05/2019

Straumēšana atdzīvina mūzikas industriju

Kopš kompaktdisku ēras norieta mūzikas industrija piedzīvoja ievērojamu finansiālu ...

Lasīt vairāk

09/11/2018

Ar ko jārēķinās interneta lietotājiem, kas cenšas piekļūt pirātiskam saturam

Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojs (EUIPO) veicis pētījumu, lai noskaidrotu ar...

Lasīt vairāk