Portālā filmas.lv – otrais tiešsaistes festivāls “Latvijas filmas pasaulē”

15/11/2019

Portālā filmas.lv – otrais tiešsaistes festivāls “Latvijas filmas pasaulē”

Valsts svētku mēnesī novembrī, kad svinam Latvijas dzimšanas dienu, Nacionālais kino centrs rīko jau otro tiešsaistes festivālu “Latvijas filmas pasaulē”, no 14. novembra līdz 2. decembrim portālā filmas.lv piedāvājot sveicienu latviešu diasporai svētkos – 12 Latvijas filmas (tai skaitā piecas Simtgades filmas), kas pieejamas noskatīšanai bez maksas datorā jebkurā pasaules vietā, kur vien atrodams interneta pārklājums.

 

Turpinot paplašināt Latvijas filmu pieejamību diasporas mītnes zemēs un citur pasaulē, Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Latvijas filmu producentiem otrā festivāla izlasē piedāvā piecas Simtgades filmas (Baltu ciltis (2018), Astoņas zvaigznes (2017), Homo novus (2018), Ievainotais jātnieks (2017), Kurts Fridrihsons (2018)), trīs restaurētas klasiskās spēlfilmas no Latvijas kino zelta fonda (Ceplis (1972), Puika (1977), Cilvēka bērns (1991)) un četras bērniem vai visai ģimenei kopā skatāmas filmas – vienu spēlfilmu (Ziemassvētku jampadracis (1993)) un trīs animācijas īsfilmas (Zelta sietiņš (1975), Zaķīšu pirtiņa (1979), Bize un Neguļa (2017)).

 

Visas tiešsaistes festivālā Latvijas filmas pasaulē iekļautās filmas līdz 25. novembrim var bez maksas noskatīties visur pasaulē, kur vien pieejams internets; skatīšanās iespējama ne tikai datora pārlūkprogrammās, bet arī izmantojot viedtālruņus un planšetdatorus ar jaunākajām iOS un Android operētājsistēmu versijām.

 

Pirmais šāda veida festivāls tika sarīkots jau vasarā, ap Līgo svētkiem, un izpelnījās lielu ievērību no tautiešiem visā pasaulē – tiešsaistes festivāla dienās portālam filmas.lv pieslēdzās skatītāji no 69 pasaules valstīm (ieskaitot Latviju), lielākā interese tika fiksēta Lielbritānijā, ASV un Vācijā.

 

Portāls www.filmas.lv ir arī Latvijas filmu nozares plašākā datu bāze - tur pieejama kataloga informācija par vairāk nekā 2600 Latvijā uzņemtām filmām, sākot ar 1920. gadu. Portāls tapis pēc Kultūras ministrijas iniciatīvas ar Eiropas Savienības atbalstu, tā izveidē sadarbojas Nacionālais Kino centrs un Kultūras informācijas sistēmu centrs, kas nodrošina portāla tehnisko darbību.