agorateka - Eiropas tiešsaistes satura portāls

26/09/2016

agorateka - Eiropas tiešsaistes satura portāls

agorateka ir Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) Eiropas mēroga portāls, kas izveidots sadarbībā ar Eiropas Intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu novērošanas centru. Portālā ar valsts līmeņa portālu starpniecību var meklēt saites uz mājaslapām, kurās tiek piedāvāta mūzika, filmas un televīzija, e-grāmatas, videospēles un sporta pārraides. agorateka nodrošina ātru un vienkāršu piekļuvi legāli izplatīta satura meklēšanai internetā.

EUIPO pētījumi liecina, ka daudzi Eiropas Savienības iedzīvotāji nezina, kur internetā meklēt legālas digitālā satura mājaslapas. Piemēram, tikai puse aptaujāto atzīst, ka zina, kur legāli lejuplādēt TV seriālus.

Tāpēc tika izveidots portāls agorateka. Tas nodrošina vienotu piekļuvi atsevišķu valstu, tostarp Latvijas, atbilstošiem portāliem un ļauj ES iedzīvotājiem ātri un vienkārši atrast legāla satura avotus.

agorateka arī sniedz pārskatu par digitālā satura pakalpojumu sniedzējiem dažādās valstīs un tajā ir atrodama gan iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem noderīga informācija, tostarp arī statistika. agorateka pastāvīgi tiks uzlabota un tajā tiks pievienoti jauni dalībvalstu portāli.

Latvija kā pilotprojekta valsts iesaistījās agorateka un atbilstoša valsts portāla veidošanā no projekta pirmsākumiem. Ar EUIPO atbalstu ir izstrādāts Latvijas portāls Ņem droši!, kura izveides mērķis ir palīdzēt patērētājiem tiešsaistē meklēt legālu saturu.