Sāk darboties portāls legāla satura meklēšanai Latvijā - Ņem droši!

26/09/2016

Sāk darboties portāls legāla satura meklēšanai Latvijā - Ņem droši!

Meklējiet tiešsaistē filmas, TV šovus, mūziku, e-grāmatas, videospēles un sporta pārraides - legāli, ātri un vienkārši.

Legāla satura meklēšana tiešsaistē var būt sarežģīta. Daudzas mājaslapas, kurās ievietots nelegāls saturs, izskatās ļoti līdzīgas legālajām mājaslapām, lai Jūs nevarētu saskatīt atšķirības starp to, kas tiek piedāvāts legāli un kas ne. Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) pētījumi liecina, ka daudzi Latvijas iedzīvotāji nezina, kur internetā meklēt legālas digitālā satura vietnes. Tāpēc tika izveidots portāls Ņem droši!, kurā meklēt legālo saturu ir viegli un ātri, nodrošinot vienotu piekļuvi legāla satura mājaslapām Latvijā.

Portālu Ņem droši! izveidojusi Kultūras ministrija sadarbībā ar EUIPO paspārnē esošo Eiropas Intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu novērošanas centru. Portālā var atrast mājaslapas, kurās tiešsaistē tiek piedāvāts digitālais saturs (mūzika, filmas un televīzija, e-grāmatas, videospēles un sporta pārraides) un kuras atbilstoši Kultūras ministrijas noteiktajiem kritērijiem var tikt uzskatītas par legālām.

Ņem droši! arī sniedz pārskatu par legālā satura pakalpojumu sniedzējiem Latvijā. Portālā atrodama gan iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem noderīga informācija, tostarp arī statistika.

Laipni lūdzam! Ienāciet, aplūkojiet un atklājiet!